Nasza oferta

Programy naszych kursów są starannia opracowane – tak, aby stopień zaawansowania, tematyka oraz kształtowane umiejętności językowe były optymalnie dostosowane do wymagań i oczekiwań każdego słuchacza. Każdy program nauczania tworzony jest tak by idealnie pasował do poziomu językowego kursanta, celu jego nauki i wieku. Dzięki temu lekcje są efektywniejsze, zawsze motywujące i interesujące. W zależności od rozpoznanych potrzeb, poziomu zaawansowania słuchacza i wytycznych, prowadzone przez nas kursy mogą mieć profil ogólny, egzaminacyjny lub tematyczny. Szczególny nacisk kładziemy na kształtowanie, doskonalenie i utrwalanie praktycznych kompetencji komunikacyjnych, które są kluczem do szybkiej nauki języka. Aby uwzględnić potrzeby każdego kursanta, uczymy indywidualnie lub w małych grupach.

Kursy

Kursy indywidualne

Jeżeli nauka sam na sam z nauczycielem native speakerem Cię nie przytłacza, a wręcz motywuje to ten kurs jest dla Ciebie. To Ty decydujesz o rodzaju zajęć: konwersacje, przygotowanie do egzaminu (FCE, CAE, CPE, IELTS), ćwiczenie języka branżowego oraz o tym, które umiejętności językowe chcesz najbardziej rozwijać. Na takich lekcjach nauczyciel poznając Cię bliżej jest w stanie przygotować materiały, tak aby były związane z Twoimi zainteresowaniami.

Kursy w grupie z native speakerem dla dorosłych i młodzieży

Kursy w grupie

Prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania: A1, A2, B1, B2, C1, C2 i koncentrują się na rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Ucząc się z native speakerem przede wszystkim rozmawiasz, poznajesz, utrwalasz słownictwo i zwroty oraz uczysz się języka w codziennych sytuacjach. Zagadnienia gramatyczne są przemycane w ciekawy sposób tak byś z łatwością mógł je przyswoić i używać.

Jak tworzymy grupy i na czym nam zależy?

Tu nie ma kompromisów-zawsze stosujemy trzy kryteria: wiek, poziom zaawansowania i cele językowe. Zależy nam na tym aby każdy słuchacz czuł się komfortowo, mógł uczyć się od pozostałych uczestników w grupie, czuł dalszą motywacje do nauki z każdego spotkania. Chcemy żebyś aktywnie uczestniczył w zajęciach, a nie tylko uczęszczał na nie.

Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego

Jest to kurs prowadzony metodą tradycyjną, która opiera się na rozwijaniu podstawowych zdolności językowych: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Uczeń podczas kursu powtarza i systematyzuje: słownictwo, zagadnienia gramatyczne oraz rozwijaja umiejętności pisania wypracowań. W trakcie kursu, uczeń zaznajamia się z formą egzaminu i pisze kilkakrotnie próbne testy.

Kursy są prowadzone indywidualnie, w parze lub małych grupach max. 4-osobowych.

Jaki jest cel?

Dokładnie sprawdzimy umiejętności kursanta. Nadrobimy zaległości, które zaobserwujemy oraz wyćwiczymy to w czym jest dobry aby był jeszcze lepszy.

Kursy dla dzieci indywidualne i w grupie

Zajęcia w małych grupach

Jak dziecko uczy się języka obcego?

Twoje dziecko uczy się języka obcego w taki sam sposób jak języka ojczystego – najpierw poznaje słownictwo ze słuchu a potem rozpoznaje je w zdaniach. W myśl tego, na lekcjach mówimy i jeszcze raz mówimy.

Jak wyglądają lekcje?

Każda lekcja rozpoczyna się od niestandardowego sprawdzania zadania domowego podczas którego dzieci same rozpoznają i poprawiają błędy. Dzieci uwielbiają pełnić rolę nauczyciela. Następnie powtarzamy materiał z ubiegłej lekcji. Na każdej lekcji jest co najmniej jedna zabawa ruchowa, w której dzieci używają całych wyrażeń. Praca z książką trwa zwykle 10 minut. Pod koniec lekcji utrwalamy słownictwo grając w gry idywidualnie lub drużynowo. Na lekcjach utrwalamy słownictwo i zagadnienia poznane już w przedszkolu lub szkole. Aby przykuć uwagę dziecka, zajęcia są urozmaicone grami i zabawami które w naturalny sposób uczą nowego słownictwa, zwrotów oraz wyrażeń. Poprzez ciekawe piosenki, rymowanki dziecko poznaje i utrwala całe wyrażenia. Kolorowy podręcznik pomaga usystematyzować już poznaną wiedzę. Lekcje odbywają się w małych grupach aby każde dziecko miało szansę na swobodną i częstą wypowiedź.

Zajęcia indywidualne lub w parach

Kursy w parze i kursy indywidualne są intensywniejszą formą nauki. Zajęcia o takim charakterze są idealne dla dzieci, które mogą wykazywać trudności w nauce z przyczyn niezależnych od nich (Zespół Aspergera, dysleksja itp.) a także dla dzieci wykazujących szybkie umiejętności do nauki języka obcego. Dzieci z reguły preferują naukę w grupie gdzie jest zdrowa rywalizacja i dynamika dlatego rodzic konsultując się z nauczycielem powininen bardzo starannie podjąć decyzje o takim toku nauki.